FOCENÍ PORTRÉTŮ

Jsem portrétní fotograf. Vytvořím foto portrét na který nezapomenete. Nejraději fotím venku.

PRAHA / OSTRAVA

PORTRÉTNÍ FOTOGRAFIE

Fotoportrét lze využít jako dárek pro partnera i profesionální užití pro modelky, hostesky a podobně.

Při pěkném počasí preferuji fotografování venku, v přírodě, v parku, u vody, pro speciální účely je možno fotit i na méně obvyklých místech jako jsou opuštěné budovy, továrny, skládky,... Pokud je deštivo či hustě sněží a vyloženě nechcete fotografie za deště zvolíme ateliér či domov. Ateliér si můžete zvolit blízko svého bydliště, případně se sejdeme v Ateliéru v Ostravě centru který sdílím s ostatními fotografy.

Nejste si jisti výsledkem fotografování?

Focení probíhá v přátelské atmosféře, jelikož je důležitá uvolněnost. Toto se odrazí pak na fotkách. Zpočátku člověk bývá před fotografem stažený a neuvolněný. Proto rád fotím v přírodě, kde se projdeme, popovídáme, fotíme a po čase se uvolníte a na takovou chvíli rád počkám.

Lidé mi taky často říkají, že nejsou fotogeničtí, že mají velký nos, že jim odstávají uši, že mají hrozné vlasy. Když kouknou na fotky zjistí že ty nedostatky tak hrozné nejsou, a i s nimi vypadají krásně (na zbytek pomůže photoshop). Každý má své kouzlo a ještě se mi nestalo, že by se lidi sami sobě na mé fotce nelíbili.

BONUSY K FOCENÍ

 • DOPRAVA ZDARMA

  Ostrava a okolí do 20 km, přijedu za Vámi ZDARMA.
 • PŘIROZENÁ KRÁSA

  Během focení Vám ukážu náhledy fotek a hned uvidíte svou přirozenou krásu. Nebude Vám čouhat strom z hlavy, ale budete mít kolem sebe krásné prostředí. Kde uvidíte Vaše pravé krásné JÁ.
 • DETAIL

  Fotím rád nejen postavu, ale i detaily a to nejen obličeje. Různě měním kompozici a zachycuji momentky.
 • PŘIROZENÉ PROSTŘEDÍ

  Fotím na místech, které si vy vyberete a jsou Vám příjemné. Máte místo kam chodíte nejraději? .. Doprovodím Vás. Cítíte se nejlépe doma nebo chcete zkusit místo kde jste ještě nebyli? Ukážu Vám krásná inspirativní místa.
 • BUDETE MÍT VZPOMÍNKU

  Fotky upevňují vztahy jak v rodině tak mezi partnery, vážně ....
 • AUTENTIČNOST

  Každý klient dostává AUTENTICKÉ a ORIGINÁLNÍ fotky, i když fotím např ve stejném parku.

JAK PROBÍHÁ FOCENÍ?

 • 1

  Termín

  Domluvíme se na místě a čase focení.
 • 2

  Styl

  Připravíte si oblečení dle zvoleného tématu. Je možno vzít i vícero druhů a ty různě měnit v průběhu focení. Případně i ručník či deku (při focení ve vodě).
 • 3

  Focení

  Dle domluvy proběhne focení v čase a místě či několika místech. Přizpůsobím se vašim přáním a nápadům a budu usilovat o co nejlepší zachycení fotky.
 • 4

  Výběr fotografií

  Z nafocených fotek vyberu minimálně 20 nejlepších. Ty Vám do 2 dnů Vám zašlu ve formě náhledu v zaheslovaném souboru *.rar přes online úložiště, kde si buď vyberete fotografie, které se Vám líbí nebo Vám vrátím peníze.
 • 5

  Digitální úprava

  Vybrané fotografie vyretušuji a digitálně zpracuji do výsledné formy vhodné pro tisk. A do 7 dnů je Vám zašlu.
 • 6

  Zaslání hotových fotografií

  Po odsouhlasení Vámi vybraných fotografií Vám zašlu finální upravené fotografie. Na digitální úložiště v souboru *.rar s heslem.
 • 7

  Platba

  Platba proběhne po samotném focení.

JAK SE PŘIPRAVIT NA FOCENÍ: Dobře se vyspat, vlasy si umýt den předem, ženy nezapomenout na nalíčení, upravit nehty na rukou ale i nohou (pokud budete mít otevřenou obuv či holé nohy) a připravit si oblečení klidně i vícero kusů ve kterém se chcete fotit.

KVALITA FOTEK: Pro tisk fotek až do  velikosti A1 (59,4 x 84,1 cm) Pro obrazy na plátně až do velikosti 150 x 100 cm

REFERENCE:

Děkuji za skvělý zážitek s nádherným výsledkem. Přátelská atmosféra a komunikace s panem fotografem je už jen třešnička na dortu 🙂 Snažil se mi vyhovět za každou cenu.

Petra Janotová

Foceni s Tomášem Fraňkem bylo velmi příjemné. Díky jeho pohodě a trpělivosti se podařilo vyfotit i našeho syna.

Honza Pindor

Myslela jsem si že tak pěkná modelka nejsem, ale vy jste kouzelník a focení dopadlo nad moje očekávání. Jistotu správné volby fotografa mi dodala i 100% záruka vrácení peněz.

Jana Holemá

CENA PORTRÉTNÍHO FOCENÍ: 900 Kč

ČASTÉ DOTAZY

JAK DLOUHO BUDU ČEKAT NA FOTKY?

Fotky nejprve zpracuji, do 2 dnů Vám zašlu náhledy. Po vašem odsouhlasení Vybrané fotografie retušuji a barevně s citem upravuji. Vše zasílám přes internetové úložiště. Výsledné fotky dostanete do 7 dnů po odsouhlasení.

KOLIK BUDE FOTEK?

Nemusíte se bát, fotím do té doby dokud se nepovede minimálně 10ks fotografií. Fotky budou ve vysokém rozlišení vhodné i pro velkoformátový tisk.

KDE BUDEME FOTIT?

Nejraději fotím venku. Mohu i u Vás doma nebo v ateliéru. Volbu lokality můžete nechat na mě, nebo dle vašeho výběru. Mohu zaslat tipy kde v jakém období to bude nejvhodnější. Pokud vybereme ateliér tak ten sdílím v Ostravě centru s dalšími fotografy.

JAK DLOUHO TRVÁ FOCENÍ?

Na focení nikam nespěchám. Počkám až vznikne ta TOP fotka 🙂 Někdy to trvá 60 minut, hodinu a půl. Někdy i více.

MÁME DOMLUVENÉ FOCENÍ VENKU ALE PRŠÍ

V tom případě mě kontaktujte a domluvíme nový termín focení.

POPTÁVKA FOCENÍ

Chcete mít nádherné portrétové fotky ať už pro sebe nebo jako dárek partnerovi či jako modelka? Ve vysokém rozlišení a ostrosti získáte fotky za atraktivní cenu. Vyplňte formulář a dohodneme se na vhodném termínu a lokalitě focení.

Profi fotograf

TIP: pro krásné měkké světlo a nejjemnější stíny je nejvhodnější doba focení při východu nebo  západu slunce. Není to však nutnost a krásné portréty mohou vzniknout i při zataženém počasí kdykoliv přes den.

Profesionální fotograf PRAHA

KONTAKT

Tomáš Franěk

info@foto-franek.cz

736 130 199

Ostrava - Dubina

 

Těším se na setkání ...