FOCENÍ SVATEB

Jsem portrétní fotograf. Doplním vaši svatbu o krásné momentky a portréty.

PRAHA / OSTRAVA

SVATEBNÍ FOCENÍ

Plánujete Váš velký den a určitě nechcete ponechat nic náhodě. A zcela určitě se to týká i fotografií, které Vám ho budou mnoho desetiletí připomínat. Jsem portrétní fotograf a mojí vášní jsou logicky fotografie a momenty. Vždy se snažím svatební fotografie učinit jedinečnými, nezapomenutelnými a soustředím se na situace, které přirozeně v daný moment vznikají. Fotografie poté působí naprosto uvolněně a na výsledku je to zkrátka vidět. Klienti, kterým je fajn a necítí se křečovitě, jsou poté velmi mile překvapeni a často nadšeni z finálního výsledku takového focení. 

Jako pomocný svatební fotograf si kladu za cíl uchovat pro vás situace, nálady, kuriozity, dojemné okamžiky, ale i mnoho humorných, které by jinak byly pozapomenuty, a to by byla velká škoda.  Abych se na tyto speciální momenty mohl bezvýhradně zaměřit a dopřál vám tak skutečně originální a nevšední vzpomínky, fotím svatby právě jako pomocný fotograf.  Což znamená, že standardní fotografie obstará váš „hlavní“ fotograf, který se věnuje všem momentům, které se na svatbách fotí standardně vždy a zaručuje vám fotky, které ke každé svatbě zkrátka patří. Já k těmto tradičním fotkám dodám tzv. přidanou hodnotu. Zvěčním vše kolem, situace, na které profesionál fotící svatbu zkrátka ani nemůže mít čas, protože jeho prioritou jsou klasické situace a snímky. Nezapomeňte, že originální svatební fotografie neoceníte jen vy, ale určitě i vaše děti, vnuci atd. Proto je fajn mít z čeho vybírat, u čeho si zavzpomínat, zasmát se, připomenout si.

Nejste si jisti výsledkem fotografování?

Svatba je jedním z nejkrásnějších dní, kdy stvrzujete váš vztah, nenechte se tedy připravit o co nejvíce vzpomínek s ní spojených. Uvidíte, že nebudete litovat. Vždy je co fotit, dva fotografové znamenají dva pohledy na danou věc a ty zcela jistě nebudou stejné.

Pokud jste fotograf, který hledá někoho, kdo by mu na svatbě s focením tzv. sekundoval, našel jste svého člověka. Primárně se na svatbách soustředím na pořízení fotografií, které tzv. vyplynou ze situace. Na vzájemné spolupráci se můžeme vždy individuálně domluvit.

Protože se při focení svateb soustředím na perfektní a přirozený výsledek, mám rád příjemnou a přátelskou atmosféru. K tomu je potřeba, aby se lidé cítili v pohodě, nebyli nervózní a v křeči z fotografa a samotného focení. Přece jen mnoho lidí se z počátku obává toho, jak budou na fotkách vypadat, že jim to nebude slušet atd. Vždy jsem tedy velmi rád, když si můžeme před samotným svatebním focením alespoň trochu popovídat, seznámit se a dostat se do pohody.  Není důvod se čehokoli obávat.  Pokud jsou lidé skutečně uvolnění, vypadají na fotkách i velmi přirozeně a o to lépe, než na strojených snímcích. Případné nedostatky, které by pro vás byly skutečně překážkou, se dají vždy upravit ve photoshopu.  Měl jsem možnost se nesčetněkrát přesvědčit o tom, že klienti byli s výsledkem opravdu velmi spokojeni.

BONUSY , které jak doufám,

vám focení ještě více zpříjemní

 • Focení

  Kompozice volím tak aby zachytila co nejlépe daný moment z druhého úhlu pohledu.
 • Originalita

  Jako pomocný fotograf si mohu dovolit zaměřit se na originální okamžiky, které hlavní fotograf většinou nemá šanci a kapacitu vyfotit. Doplním vaše alba o okamžiky, na které by bylo škoda zapomenout
 • Mějte u čeho vzpomínat

  Uvidíte, že postupem času fotografie doceníte ještě mnohem víc. Moci si s příjemným pocitem nostalgicky zavzpomínat nad vaší svatbou s vaším manželem/manželkou, dětmi, vnoučaty, rodinou, to jsou okamžiky, které vzájemně stmelují a dokáží vztah upevnit i po mnoha letech.
 • Autenticita

  Nefotím fotky jako přes kopírák. Každý klient má ode mne naprosto jedinečné fotografie, a to i kdyby vznikly na stejném místě.
 • Doprava zdarma

  V Ostravě a okolí 20 km si neúčtuji dopravu, přijedu za vámi zdarma.

JAKÝ JE PROGRAM FOCENÍ?

 • 1

  Termín

  Nejprve se samozřejmě vždy domlouváme na datu a čase focení
 • 2

  Styl

  Kromě klasického focení svatebčanů rád dělám experimenty i s doplňky, hudebními nástroji atd. tak aby vznikly opravdu originální fotografie, nezapomeňte si je taky přibalit.
 • 3

  Focení

  Fotit můžeme na více místech, záleží pouze na vás, vašich představách a přání. Velmi rád poradím při samotném focení, aby fotografie byly co nejlepší a různorodé
 • 4

  Výběr fotografií

  Z fotografií vyberu několik desítek těch nejlepších, ty vám v jejich finální upravené podobě zašlu elektronicky.
 • 5

  Platba

  Platba proběhne předem samotným focením.

Nezapomeňte se na Váš velký den náležitě připravit. K velmi důležitým faktorům pro co nejlepší výsledek, který je podmíněn vaší pohodou, vždy patří dostatečný spánek, nebo alespoň odpočinek, samozřejmě vámi zvolené a předem připravené slavností oblečení zvolené pro tuto příležitost, upravené vlasy, ženy zcela jistě nevynechají make-up a nezapomeňte ani na manikúru, případně pedikúru.

Fotografie jsou foceny tak, aby bylo možné je v té nejvyšší kvalitě vytisknout až do formátu A1, pro obrazy, které si necháte udělat na plátno je velikost až 150 x 100 cm.

REFERENCE:

Děkuji za skvělý zážitek s nádherným výsledkem. Přátelská atmosféra a komunikace s panem fotografem je už jen třešnička na dortu 🙂 Snažil se mi vyhovět za každou cenu.

Petra Janotová

Foceni s Tomášem Fraňkem bylo velmi příjemné. Díky jeho pohodě a trpělivosti se podařilo vyfotit i našeho syna.

Honza Pindor

Myslela jsem si že tak pěkná modelka nejsem, ale vy jste kouzelník a focení dopadlo nad moje očekávání. Jistotu správné volby fotografa mi dodala i 100% záruka vrácení peněz.

Jana Holemá

SVATEBNÍ FOTOGRAF - CENA: 3000 Kč

POPTAT SVATEBNÍ FOTOGRAFIE

Jako druhý fotograf na svatbu Vám zachytím důležité momentky, které jednoduše jedno oko nedokáže zachytit. Získejte krásnou vzpomínku na svou svatbu. Vyplňte formulář a zašlete mi Váš termín svatby.

Jsem
Profesionální fotograf PRAHA

KONTAKT

Tomáš Franěk

info@foto-franek.cz

736 130 199

Ostrava - Dubina

 

Těším se na setkání ...